MÁME RÁDI ZVÍŘATA

Výlet prvních tříd do Lesoparku v Chomutově dne 29.4. 2015

Lásku k přírodě a zvířatům je nutné u dětí pěstovat již od útlého věku.

Proto jsme se rozhodli pro školní výlet do nedalekého lesoparku, který byl zaměřen nejen na krásnou pěší prohlídku a jízdu mašinkou, ale také na získání nových poznatků ze života zvířat.

V rámci výukového programu, který lesopark nabízí, se dozvěděly informace o novém Ekocentru na záchranu zvířat, která žijí ve volné přírodě, měly možnost ohmatat si ježčí bodliny, pavoučí a hadí kůži či želví krunýř. Největší nadšení u dětí vyvolalo hlazení živých zvířat - agamy a strašilky.

Pan průvodce všechny žáky velmi pochválil za jejich chování. Při vycházce pokračoval ve svém vyprávění o rosomácích, medvědech, lachtanech a nejmenších ovcích, které se nedávno narodily.

Na závěr děti přilákal malý obchod se suvenýry a občerstvením. Každý si koupil nějakou drobnost na památku a všichni jsme se v pořádku vrátili domů.

Třídní učitelky prvních tříd – Mgr. Smékalová, Mgr. Jirkovská, Mgr.Vojáčková