Den otevřených dveří, 14.3.2018

Den otevřených dveří proběhl ve středu 14.3.2018. Zúčastnili se jej dopoledne předškoláci z MŠ Bří.Čapků a MŠ Otakara Březiny, celkem 81 budoucích školáků a odpoledne 10 rodičů a 6 předškoláků.

Žáci prvního stupně se svými p.uč. si připravili různé úkoly, které by měli zvládnout všichni školáci.

Zapnout a rozepnout zip, knoflíky, zavázat tkaničku, obléknout si čepici, rukavice, používat příbor, sluchově rozložit a složit slovo, rozeznat základní geometrické tvary, ukázat na prstech počet, spočítat prvky do 5, pojmenovat členy rodiny, základní části těla, znát některé pohádky a sestavit obrázkovou osnovu, vytleskat jednoduchý rytmus, sluchem poznat melodii a přiřadit obrázek, házet a chytat míč, stát na jedné noze, obkreslovat, dokreslovat obrázek, pracovat se stavebnicí, rozlišovat pojmy nad, pod, nahoře, dole atp.

Předškoláci si odnášeli malé dáreček a sladkost za vynaložené úsilí.

Zveme všechny rodiče předškoláků k zápisu do prvních tříd, který se koná 4.4. – 5.4.2018 od 13,00 do 17,00. S sebou si rodiče vezmou platný občanský průkaz a rodný list dítěte.

Těšíme se na setkání.

Pedagogický sbor ZŠ a MŠ, Žatec, Jižní 2777, okr.Louny