Čtenářský klub ve školní družině 5

Dne 3. 3. 2020 proběhla čtvrtá schůzka čtenářského klubu ve školní družině. Setkání jsme začali vyprávěním o domácí četbě a vzájemným doporučováním knih. Následovala čtenářská dílna, kde si každý sám pročítá nebo prohlíží knihu, kterou si vypůjčí domů. Na dnešní schůzku jsme pro děti připravily obrázky v časopisech. Děti měly ve skupinách za úkol vyprávět podle těchto obrázků, tím procvičovaly postřeh a slovní zásobu. Písmenkobraní, to je nová hra, kterou jsme se všichni naučili. Na provázek se navlékají kostičky s písmenky a pak se zkouší složit slovo. Pro děti to byla úplně nová hra, která se jim moc líbila. Všichni se zapojili do připravených aktivit a čekala na ně tradiční odměna (samolepka, razítka a sladkost). Už se všichni těšíme na další setkání, kde se určitě naučíme další novou hru.

vychovatelky-Irena Janoušková, Kateřina Škvarová