Projektový den v ŠD - Orgány lidského těla

V měsíci dubnu se ve školní družině, v každé skupině žáků, uskutečnil projektový den s názvem „Orgány“. Žáci si mohli zábavnou formou upevnit své dosavadní znalosti získané při výuce ve škole  a také se dozvědět mnoho nových a užitečných informací o orgánech v lidském těle. Za nejdůležitější věc je považováno zjištění, jaké jsou škodlivé a prospěšné látky pro naše tělo, a jak se poskytuje první pomoc. Tu si mohli vyzkoušet na figuríně, na které prováděli masáž srdce.
V rámci projektové dne také čekalo žáky plno soutěží se sladkými odměnami, jako například přikládání papírových modelů orgánů na lidské tělo a skládačka trávící soustavy. Velkého úspěchu se těšil model člověka v životní velikosti, kde mohli jednotlivé orgány vidět a osahat si je. Všichni žáci, kteří se zúčastnili, hodnotili projektový den velice pozitivně a aktivně se zapojovali do debat a soutěží.

Šipošová Jana, Janoušková Irena