Velikonoce distančně

Velikonoce patří k velmi oblíbeným svátkům. Ty letošní však proběhly zcela odlišně. Paní učitelka 2.C ze ZŠ Jižní proto přišla s nápadem, jak svým žákům aspoň trochu připomenout křesťanské tradice v podobě stromu poděkování. Žáci dostali za úkol se vyfotit velmi netradičním způsobem a to učesaní-neučesaní, měli stát - nestát, smát se - nesmát, měli mít jednu velikonoční věc a být obutí - neobutí. Na hlavě pak měli mít prapodivnou pokrývku hlavy. Každý, kdo úkol splnil získal indicie, které ho dovedly na místo, kde si z ozdobeného stromu mohl vzít roztomilé hračky, sladké bonbony či malovaná vajíčka. Musel však pověsit na strom velikonoční kraslici. U velikonočního stromu se vystřídali nejen žáci, ale i lidé z okolí. Některým se nápad tak líbil, že přinesli sladkosti a zanechali je zde pro děti. Děti si tak mohly se svou p. učitelkou popřát alespoň symbolicky, zamávat jí do oken a odnést si sladkou odměnu.

Mgr.Mandová Michaela - 2.C