Beseda s městskou policií

V rámci preventivních programů jsme se účastnili besedy s městským strážníkem panem Bencou, který navštívil naši školu. Předával nám důležité informace z oblasti dopravy a integrovaného záchranného systému. Spoustu věcí jsme znali a dokázali tak aktivně odpovídat na kladené otázky. Nejvíce nás zaujalo technické vybavení každého policisty. Mohli jsme si vyzkoušet výstražnou policejní vestu, odznak, vysílačku, pendrek a dokonce i pouta. Slyšeli jsme také zajímavé příběhy, které příslušníci městské policie zažívají. Potom jsme se přesunuli ven a prohlédli jsme si i policejní auto. Pan Benca nám ukázal, jakou výbavu s sebou musí strážníci vozit, k čemu všemu slouží a kde s autem zasahují. Mohli jsme si i vyzkoušet, jaké to je sedět ve služebním voze. Čas rychle utíkal a my se museli loučit. Akce se nám všem moc líbila a hlavně jsme si z ní odnesli spoustu informací, které můžeme dobře využívat každý den. Už teď se těšíme na další setkání.

žáci a třídní učitelka