Kořenov 6. - 12.5.2017

Ozdravný pobyt Kořenov

V týdnu od 06. 05. – 12. 05. 2017 si třídy II. C a II. B a několik dětí ze třídy III. A vyjely do Jizerských hor na ozdravný pobyt. Očekávali jsme, že se ohřejeme, opálíme a že sportem a turistikou přivítáme jaro. Vítali jsme všechno možné, jenom ne slunce a teplo. Mrzlo, padal sníh, pršelo, foukal vichr z hor a celkově to vypadalo, že jsme si spletli roční období. Nicméně správné oblečení a dobrá nálada zcela potlačily důsledky bídného počasí. Dobyli jsme Mumlavské vodopády, viděli skokanské můstky, navštívili jsme výrobnu dřevěných hraček a vyrobili si svoje. Rozšířili jsme naše vědomosti návštěvou IQ PARKU, rozhlíželi jsme se z Ještědu. Nadchnul nás i Maják Járy Cimrmana a pobavilo jeho muzeum, okouzlila nás rozhledna Štěpánka, kterou neminula nacistická historie. Uchvátila nás krása a čistota Jizerských hor. Týden jsme si i přes nepřízeň počasí nakonec užili a vychutnali. K tomu napomohla i výborná kuchyně tamního hotelu. A nakonec nás autobus odvezl zpět do Žatce. Konec iluzí, bájí, relaxu a dnů bez školních povinností. Hurá do reality a na násobilku! A třeba za rok, na jiném místě, v jiném čase, za jiných podmínek…si ten náš pobyt znovu užijeme!

Mgr.Vávrová Eva, Mgr.Pšeničková Olga