Den Země - první stupeň

Projekt -  Den Země v ŠvP Železná Ruda

Žáci IV.B a IV.C vyjeli na ozdravný pobyt do ŠvP v Železné Rudě. V rámci projektu Den Země si společně s paní učitelkami, vychovatelkami a s paní zdravotnicí  naplánovali, že v neděli 22.4.2018 uskuteční náplň projektu. Hned po snídani si splnili první část vlastivědného kvízu, kde každý samostatně plnil zadané úkoly. Společně splněné zadání bylo vyhodnoceno a pokračovalo se ve venkovní soutěži, kde se plnily úkoly ve vlastivědné olympiádě. Od startu do cíle museli žáci ve skupinkách projít 20 úkoly a po splnění této disciplíny se konalo vyhodnocení družstev, kde žáci obdrželi diplomy i medaile. Po obědě nám pokračoval projekt výjezdem na Povydří, kde jsme všichni společně prošli nádhernou krajinou na čerstvém vzduchu. Po 7 km stezce jsme všichni byli unaveni a zároveň šťastni, že se zase přepravíme autobusovou dopravou zpět do Železné Rudy, kde na nás čekala vynikající večeře. Po večeři jsme pokračovali další náplní, která byla v podobě hry“Riskuj,“ kde opět vítězná družstva byla odměněna diplomy a medailemi. Všem se usínalo báječně, neboť projekt byl zajímavý, pestrý a hlavně splnil účel, že se konal převážně v přírodě.