Žatecké divadlo slavilo

23. dubna se žáci IV. B, C a V. B, C účastnili oslav 170. výročí městského divadla. Představení začalo tajemně – na oponě se rozsvěcely postupně hvězdičky a začaly vytvářet různé dobové obrazy od rozhodnutí zahájit stavbu až do dnešního dne. Pak na scénu nastoupil Hopík, maskot Žatce. Provázel nás celou historií divadla, například i jeho možným umístěním na náměstí Svobody hned před radnicí. Viděli jsme, že i divadlo se v průběhu století měnilo a rozrůstalo. V původní verzi třeba chyběly lože v přízemí i zadní část budovy. Velkou změnu zaznamenala i opona od Oskara Brázdy. Její současný vzhled zdobí divadlo a budí stále velký obdiv. Celý program vkusně doplnilo i vystoupení žáků Základní umělecké školy Žatec, které také patří na prkna divadla. Vtipnou scénku o úplně první divadelní sezoně sehráli loutkoherci z divadla Jitřenka se svými dřevěnými kamarády. 

Krátkým svižným programem se tak kluci i holky z naší školy dověděli spoustu zajímavostí o budově divadla, kterou mnozí z nich využívají v současné době hlavně jako kino. Díky všem.

učitelky a žáci IV. B, C a V. B, C


 
 
 
 
 
 
 
 
 

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

---slider---

error Slider nebyl nalezen.

---sociální sítě---

.

.

.

.

.

.

Novinky

 • Školní jídelna

  27.3.2020

  Důležitá informace k platbě obědů.

 • Učivo na dobu uzavření škol

  12.3.2020

  ZDE

 • ZÁPIS 2020

  12.3.2020

  Zatím není jisté, kdy zápis proběhne. Hned jak tuto informaci budeme znát, tak Vás budeme informovat na těchto stránkách.

 • Provoz školy

  12.3.2020

  Během nouzového stavu je škola pro veřejnost přístupná od 8,00 do 12,00 hodin.

 • Info ze škol

  12.3.2020

 • Co byste měli vědět o koronaviru?

  11.3.2020

  INFO

 • UZAVŘENÍ ŠKOLY

  11.3.2020

  PODLE NAŘÍZENÍ MINISTERSTVA ZDRAVOTNICTVÍ JE OD 11. 3. 2020 AŽ DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENA ŠKOLA, DRUŽINA I JÍDELNA.

  JSOU ZRUŠENY VŠECHNY KROUŽKY.

 • Zápis 2020

  10.3.2020

  Informace k zápisu 7. a 8. 4. 2020

Starší »