BOWLING – SPORTOVNÍ DOPOLEDNE V.C

Ve čtvrtek 30. května se vydala třída V.C na rozlučkovou sportovní akci, která se konala v KD Moskva, kde si žáci užili dopoledního soutěžení a pohybu při  bowlingu. Rozdělili se do čtyř smíšených družstev a celé dopoledne soutěžili o ceny v podobě diplomů a medailí. Tato akce splnila tři části. První část se nesla duchem soutěžním. Druhá naplňovala rozlučkovou atmosféru, protože žáci za měsíc ukončí svůj poslední školní rok na prvním stupni.  Poslední část byla výchovná, neboť následující den se nesl ve znamení zdravých plic. Již od roku 1988 je 31.5. vyhlášen jako „Světový den proti kouření“ a žáci v tomto věku jsou ohroženou skupinou, protože kolem sebe vidí mnoho lidí holdujících tomuto zlozvyku.

Není na škodu jim ukázat zdravější cestu a tou je jedině sport. Celé dopoledne se neslo heslem: „Ve zdravém těle, zdravý duch.“

Mgr. Romana Smékalová - třídní učitelka