Florida a havaj na Havaji

Už samotný název zní božsky a odpočinkově. A právě takový byl i filmový dokument manželů Kateřiny a Miloše Motani.

Prvními záběry a takty hudby jsme se přenesli do Karibského moře, nasadili šnorchly a vrhli se mezi citronové žraloky. Průzračná voda skýtala neobyčejnou podívanou na tamní predátory. Když jsme se trošku osušili a popojeli o kousek dál, půjčili jsme si kanoi a vydali se na řeku plnou aligátorů číhajících na svoji oběť. Měli jsme štěstí, že jsme byli pouhými diváky této úžasné scenérie. Pak jsme si jeli užít zase trošku jiný adrenalin do Dysney Worldu. Z dálky už mával myšák Mickey se svojí půvabnou Minnie. Horská dráha nenechala naši nervovou soustavu v klidu a po jejím absolvování jsme byli celí zmáčení, ale šťastní a pyšní, že jsme to zvládli. Sice neradi, ale opustili jsme Floridu a přeletěli za dalším dobrodružstvím na Havaj. Tady nás uvítali tradičními tanci a hudbou – bylo to úžasné. Pacifik však měl pro nás mnohem zajímavější atmosféru. Vyrazili jsme na noční plavbu a pozorovali obrovské manty, které jakoby létaly kolem nás. Na břehu nás vítaly velké želvy, které se nechaly i pohladit. Nejnapínavějším zážitkem byla výprava na činnou sopku. Stoupali jsme po ztuhlé lávě směrem k jícnu – teplota vzrůstala a nebezpečné chvilky také. Přímo pod nohama nám protékala láva rozžhavená do ruda. Ta lehce ztuhlá byla stříbřitě zbarvená a velmi nebezpečná. I tuto aktivitu jsme zvládli na výbornou.

Na závěr nám paní Kateřina pokládala různé otázky související s právě promítnutým filmem. Ti šťastnější z nás si s sebou odnášeli i hezké odměny z cest. Do školy ale nikdo nešel s prázdnou – všichni jsme měli hlavu plnou dojmů a zážitků a touhy nasednout do letadla a zažít to na vlastní kůži. Tak snad, možná, někdy, třeba …

učitelky a žáci IV. a V. tříd

• Respirační obtíže u žáka

21.9.2020

Metodicky-postup_ospdl_mz_covid-ve-skolach - doporučený postup pro školy, rodiče a lékaře při podezření na respirační onemocnění dítěte.

• Pravidla nošení roušek od 18. 9. 2020

18.9.2020

Pravidla-noseni-rousek-od-18-9-2020

• Upozornění ŠJ

18.9.2020

Výdej obědů do jídlonosičů pro nemocné žáky je možný pouze první den nemoci od 11,30 do 12,00 hodin. Od 12,00 do 14,00 nebude nikdo cizí vpuštěn do jídelny.

Odhlášení obědů je možné online - zde, nebo telefonicky na čísle 415 741 012 od 6,30 do 7,00 hodin.

• Pravidla nošení roušek

9.9.2020

Pravidla-noseni-rousek-od-10-9-2020

• Povinné roušky

9.9.2020

Od zítra 10. 9. 2020 platí povinnost nosit roušky ve všech společných prostorech školy.

Nezapomeňte si je přinést.

• Opatření v souvislosti s šířením covid-19

6.9.2020

Pravidla-pohybu-zaku-od-1-9-2020

Pravidla-distancni-vyuky-od-1-9-2020

• Prodej obědů

2.9.2020

Prodej obědů: PO a ST - 7,00 - 11,00 hodin

V době vydávání obědů od 12,00 do 14,00 není dovolen vstup rodičů ani jiných osob do jídelny.

Výdej obědů do jídlonosičů je od 11,30 do 11,40 hodin.

• Hygienická pravidla k provozu škol

27.8.2020

Hygienicka-pravidla-od-1-9-2020