Putování pravěkem, 8.2.2019

Starší doba kamenná, mladší doba kamenná, doby bronzová a železná, tak těmi všemi jsme putovali. Navštívili jsme totiž hlavní budovu Polánkova muzea v Žatci, kde je stálá expozice vykopávek ze Žatecka a blízkého okolí. Viděli jsme kosti pravěkých zvířat, stoličku mamuta, roh pradědy našeho tura. Pokusili jsme se umlít obilí na opracovaných kamenech a moc nám to nešlo. Viděli jsme kamenné nádoby na uskladnění různých druhů potravin. Už víme, že naši prapředci pohřbívali odlišně muže a ženy v závislosti na světových stranách. Pochopili jsme, že i naše prapra..babičky a prapra..dědové se také rádi zdobili a líbili. Poznali jsme podle modelů, že naši předci dokázali stavět ekonomická a hlavně ekologická obydlí, ve kterých bylo vše potřebné k životu.

Také v našem okolí nebyl život jednoduchý. Střídaly se tady různé kmeny, následně národy, které usilovně bojovaly o území. Slyšeli jsme, že i naše město mívalo kdysi svůj hrad. Dějiny našimi ulicemi kráčely od pradávna a zanechávaly za sebou vždy nějakou stopu. Možná by bylo zajímavé a poučné, sejít se s našimi prapředky a vyslechnout si, jak uměli využívat přírodu a s ní dokázali žít v plném souladu.

žáci IV. C + tř.uč.Mgr. Eva Vávrová

Zatím není jisté, kdy zápis proběhne. Hned jak tuto informaci budeme znát, tak Vás budeme informovat na těchto stránkách.

• Zápis 2020

10.3.2020