Krušná ŠvP v Krušných horách

Třídy IV. C a IV. B byly ve škole v přírodě v Jáchymově v Krušných horách. Cestou do hotelu jsme si udělali ještě velký výlet. Zastavili jsme se v Biofarmě Kozodoj v Karlových Varech. Její zaměstnanci nám ukázali místní zvířátka. Mohli jsme se pomazlit s kočičkami, před kterými jsme ukrývali svačiny. Hladili jsme si koně, krávy, lamy, ovce, kozy a jiná domácí zvířata. Viděli jsme, čím se živí, kde přezimují.

Pak jsme se vypravili do Karlových Varů do Sklárny Moser. Těžká práce sklářů a neskutečné vedro z pecí nám vyrazilo dech. Už víme, kolik práce se ukrývá za jednou malou skleničkou. Zchladili jsme se na kolonádě, ochutnali léčivé prameny a smlsli si na lázeňských oplatkách. Pak už jsme pokračovali do hotelu. Ubytování bylo prima a stravování ještě víc. Vařili nám svíčkovou, řízky, ale i báječné borůvkové knedlíky – těm neodolal nikdo. Z hotelu jsme podnikali výlety do blízkého okolí. Navštívili jsme Důl Svornost, kde se v dávných dobách těžilo stříbro, které vyneslo Jáchymovu nebývalou slávu a význam. Surovina se ale dotěžila a Jáchymov začal upadat. Jeho příroda je však na vzestupu. I proto jsme si vyrazili do Božího Daru na rašeliniště, ale zima nás hnala pryč. Ačkoliv byla již polovina května, počasí nám nepřálo. Bylo okolo nuly, padal sníh a foukal neskutečně ledový vítr. Obdobným počasím nás přivítal i Klínovec. Mlha, která se dala krájet, nám zabránila ve výhledech do okolí. A opět zima, která nás provázela až dolů do údolí. Krušné hory nám ukázaly svoji stinnou tvář. Poslední den si nás asi chtěly usmířit a začaly nás hřát do tváří – to asi proto, abychom se sem znovu vrátili.

I když nám počasí nepřálo, ten týden v přírodě jsme si opravdu vychutnali. Myslím, že sem zase někdy rádi zavítáme. Ahoj Jáchymove!

Mgr. E. Vávrová, žáci 4. C a 4. B

• Respirační obtíže u žáka

21.9.2020

Metodicky-postup_ospdl_mz_covid-ve-skolach - doporučený postup pro školy, rodiče a lékaře při podezření na respirační onemocnění dítěte.

• Pravidla nošení roušek od 18. 9. 2020

18.9.2020

Pravidla-noseni-rousek-od-18-9-2020

• Upozornění ŠJ

18.9.2020

Výdej obědů do jídlonosičů pro nemocné žáky je možný pouze první den nemoci od 11,30 do 12,00 hodin. Od 12,00 do 14,00 nebude nikdo cizí vpuštěn do jídelny.

Odhlášení obědů je možné online - zde, nebo telefonicky na čísle 415 741 012 od 6,30 do 7,00 hodin.

• Pravidla nošení roušek

9.9.2020

Pravidla-noseni-rousek-od-10-9-2020

• Povinné roušky

9.9.2020

Od zítra 10. 9. 2020 platí povinnost nosit roušky ve všech společných prostorech školy.

Nezapomeňte si je přinést.

• Opatření v souvislosti s šířením covid-19

6.9.2020

Pravidla-pohybu-zaku-od-1-9-2020

Pravidla-distancni-vyuky-od-1-9-2020

• Prodej obědů

2.9.2020

Prodej obědů: PO a ST - 7,00 - 11,00 hodin

V době vydávání obědů od 12,00 do 14,00 není dovolen vstup rodičů ani jiných osob do jídelny.

Výdej obědů do jídlonosičů je od 11,30 do 11,40 hodin.

• Hygienická pravidla k provozu škol

27.8.2020

Hygienicka-pravidla-od-1-9-2020