Vitamínový den

V úterý 12. března si všichni žáci prvního stupně mohli ochutnat a vychutnat Vitamínový den, který pro ně připravila firma OZ Brázda Žatec s.r.o.. Tato společnost každé úterý přiváží dětem ke svačině ovoce či zeleninu. Tentokrát kromě svačiny připravila i další zajímavou akci. Seznámila děti s jinou možností konzumace ovoce či zeleniny. Žáci si mohli sami podle své chuti vyrobit špíz, který si sestavili z čehokoli, co společnost přivezla. Špízy byly krásně barevné a pro děti mnohem atraktivnější, než kdyby jedli tyto produkty v jejich přírodní podobě. Na špejlích se střídala mrkev, pomeranč, jablko, mandarinka, salátová okurka, ale i banán s hruškou. Vypadalo to krásně a chutnalo ještě líp. Tím však aktivita dětí nekončila. Všichni se mohli přesunout k výkonnému robotu a vytvořit trend současné doby – smoothie. Hádali jsme, které druhy ovoce a zeleniny pijeme. Barva byla lákavá a chuť jemná a lahodná.  Koktejl vyrobený z mrkve, jablka, pomeranče a hrušky byl vynikající.

Všem se akce moc líbila. Kromě báječného zážitku jsme si odnášeli i bříška naplněná vitamíny, které skvěle chutnaly a báječně vypadaly. Už teď se těšíme, co pro nás OZ Brázda Žatec s.r.o. zase připraví. Móóóc děkujeme.

učitelky a žáci prvního stupně

• Lyžák 6

17.1.2020