Mikulášská nadílka od žáků devátých tříd

Ve čtvrtek 5.12.2019 zavítal mezi děti 1. stupně ze ZŠ Jižní Mikuláš s čerty a anděly. Postupně navštívil všech dvanáct tříd, aby se podíval, kdo zlobí, kdo je hodný, kdo se bojí a kdo ne. Na Mikulášskou besídku se s dětmi paní učitelky pilně připravovaly. Nacvičovaly společnou písničku a učily se básničky, které přednesly nebo zazpívaly před Mikulášem. Ten děti pochválil a andělé jim za odměnu rozdávali balíčky s dobrotami. Čerti hodně zlobili, chtěli si někoho odnést. Protože jim to Mikuláš nedovolil, naštvaně děti naschvál strašili, přestože byly hodné. Ty, co malinko zlobí, museli slíbit, že se určitě polepší.

Poděkování patří paním učitelkám, ale hlavně žákům devátých tříd, kteří téměř profesionálně zvládli své role patnácti čertů, dvou andělů a jednoho Mikuláše. Mikulášská besídka se nám všem moc líbila a jsme rádi, že nám čert žádné dítko neodnesl :-)

HníR