Čtenářský klub ve školní družině

Dne 4. 2. 2020 proběhla první schůzka čtenářského klubu ve školní družině. Přihlásilo se 16 dětí, které navštěvují školní družinu. Scházet se budeme každé úterý od 15.00-16.30h a chceme dětem ukázat, že i s knihou se dá trávit volný čas. Během jednotlivých schůzek si budeme prohlížet knihy a navzájem si je doporučovat ke čtení. Součástí klubu budou i čtenářské dílny a děti budou pokaždé odcházet domů s knihou. Pro zpestření máme připravené společenské hry a pracovní listy.

Na první schůzce jsme se seznámili s činností klubu, během rozhovoru o tom, co patří do knihovny a jaké mají děti oblíbené pohádky, jsme si procvičili slovní zásobu, děti si vyrobily záložky, vyzkoušeli jsme si čtení s porozuměním při vyplňování pracovního listu a na závěr jsme si zahráli hru Domino. Do připravených činností se s chutí zapojily všechny děti a odměnou pro ně byla samolepka, razítka a sladkost. Věříme, že děti prožily příjemné odpoledne a už se na ně těšíme na další schůzce.

vychovatelky-Irena Janoušková, Kateřina Škvarová