Írán – zahalená krása

Ve středu 18. 12. 2019 se žáci 2. stupně naší školy zúčastnili promítání z cyklu Svět kolem nás, letos byl na programu pořad s názvem Írán – zahalená krása. Dozvěděli jsme se důležitá fakta z historie Íránu, poznali jsme těžký život obyvatel na venkově, ve městech, v suchých oblastech, v horách a také jejich náboženství (islám). Viděli jsme nejen způsob jejich obživy a nelehké podmínky pro život, ale také velikou pohostinnost zdejších obyvatel. Umíme už zařadit Írán na mapu světa a známe i hlavní město Teherán. Zdůrazněn byl také význam Perského zálivu a těžby ropy v této oblasti.

Po skončení promítání proběhla beseda, žáci kladli své otázky a cestovatelé jim zajímavě odpovídali a přidávali své zážitky v cesty. Na závěr proběhla znalostní soutěž a vítězové obdrželi hodnotné ceny.

Už se těšíme na příští rok, kdy bude pořad o Číně.