Čtenářský klub ve školní družině 4

Dne 10. 3. 2020 proběhla pátá schůzka čtenářského klubu ve školní družině. Začali jsme tradičně tím, že jsme si povídali o tom, co jsme doma přečetli a pak si děti navzájem knihy doporučovaly.  Při čtenářské dílně si děti samostatně pročítaly nebo prohlížely knihu, kterou si potom odnesly domů. Po skončení dílny děti ve svých knihách hledaly slova podle určeného počtu slabik. Dnes jsme s dětmi vyzkoušely přesmyčky. V pracovním listě měly děti ve slovech přeházená písmenka a podle obrázku měly za úkol složit slovo správně, tato aktivita měla u dětí úspěch. Hru jsme vybraly Písmenko k písmenku, 2. díl. Opět měly děti za úkol, podle vybraného obrázku složit slovo z písmenek. Tato hra patří v klubu k oblíbeným. Odměnu (samolepku, razítka a sladkost) dnes získali všichni, protože se s chutí zapojili do všech činností. Další setkání bude určitě zase plné her a zábavy.

vychovatelky-Irena Janoušková, Kateřina Škvarová