Náš vánoční stromeček

Jako každý rok i letos vyráběli žáci pátých tříd ozdoby na vánoční stromeček. Chvíli jsme si lámali hlavu, jaké barvy a téma zvolíme. Zvítězila červená, notičky a perníčky. Pár hodin nám to zabralo, ale výsledek byl nad očekávání dobrý. Když už bylo všechno hotové, město ohlásilo, že stromky letos budou prvně stát venku na náměstí. A tak jsme ještě naše výrobky museli nastříkat bezbarvým lakem, aby aspoň trochu čelily vlhkému a větrnému počasí. S velkým elánem jsme se vypravili na náměstí a začali zdobit. Stromeček byl krásný, hustý a bohatý. S výzdobou nám nadšeně přiběhli pomáhat i lidé z okolních obchůdků. Děkujeme za pomoc a podporu! Stromek dostal ozdoby, řetězy i dárky. Teď už jsme jenom netrpělivě čekali, jak nás ohodnotí porota. Týden napětí a nervozity utekl. V pondělí 2. prosince večer jsme netrpělivě postávali na náměstí pod podiem a čekali na vyhlášení, kterého se ujala paní starostka. Strašně jsme chtěli zvítězit. Nakonec z toho bylo bramborové čtvrté místo a 3 tisíce korun na pomůcky u firmy Brázda. I tak jsme se radovali a s poukazem se vyfotili u našeho kráááásného stromku.

Přejeme všem, aby jejich vánoční stromeček byl aspoň tak hezký jako ten náš a aby vám nadělal právě tolik radosti a potěšení, jaké jsme z něho měli my. Krásné Vánoce!

žáci V. C a třídní učitelka