Turistický kroužek II. A, B

Září i říjen byl teplotně nadprůměrný, a tak aktivita turistického kroužku druhých tříd pod vedením p. učitelek J. Šmejcové a L. Pavlíkové tomu také odpovídala. V září děti vyjely do Lužné u Rakovníka, kde si prošly bludiště v kukuřičném poli. Zábava to byla veliká, děti se vrátily nadšené a těšily se na další výlet. Ten proběhl 29. 9. 2019. Obě třídy vyjely vlakem do Deštnice na houby. Některé děti jely vlakem poprvé a jízdu si náležitě užívaly. Nadšení stoupalo s houbařskými úlovky a těch nebylo málo. Pod dohledem pedagogů se papírové tašky či košíčky plnily hříbky, poddoubky, bedlami či klouzky. Opět se druháčci vraceli nadšení a zasypávali nás otázkami, kdy zase někam pojedeme.

Netrvalo dlouho a vydali jsme se na další výlet. Tentokrát to bylo pěšky a za krásného počasí 13. 10. 2019 do Stroupče. Cestou děti poznávaly přírodu, viděly staré stoleté duby a zahrály si hry. Jako odměnu měly připravené ohniště díky Okrašlovacímu spolku ve Stroupči a paní Provazníkové. Po krásně stráveném odpoledni jsme se vraceli zase zpět do Žatce a děti ani nepostřehly, že ušlapaly téměř 15km. Patří jim náš obdiv.