S kroužkem do Karlových Varů

Dneska vám budeme vyprávět o jedné báječné víkendové výpravě.

V sobotu 29. února se náš turisticko-poznávací kroužek vydal na výlet do lázeňského města Karlovy Vary. Nejeli jsme ochutnávat prameny, ale místní turistické zajímavosti.

Hned na začátku cesty nás nemile překvapil sníh, který jsme už nečekali. Nejsme z cukru ani ze soli, takže jsme se nezalekli a vyrazili na cestu.

Vary nás pochopitelně vítaly krásnou kolonádou. Otestovali jsme teplotu jednotlivých vřídel, ocenili krásné stavby a už jsme stoupali nad lázeňské město. Občas jsme trochu klouzali, ale to nám nebránilo v tom, abychom postupovali stále výš. Každý další krok nám nabízel krásnější výhledy na město a okolí. Po chvíli jsme dorazili až k rozhledně Diana. Posvačili jsme a po sto padesáti schodech vystoupali až na její ochoz. Odtud byl opravdu famózní výhled. Nasyceni nádhernými panoramaty jsme se přesunuli do Motýlího domu. Ani tady jsme nestačili žasnout. Těch barev, tvarů, ladného pohybu… Někteří z nás měli štěstí a stali se dočasnou stanicí pro některého z mnoha motýlků. Viděli jsme i kukly, ze kterých postupně vylétali noví okřídlení jedinci. Byl to opravdu zážitek. Pak už naše kroky směřovaly k trochu větším zvířatům. Přesunuli jsme se k místní mini zoo. Pohladili jsme poníky, kozy i malé prasátko.

Čas však neúprosně letěl a my se vydali na zpáteční cestu. Nasyceni dojmy a pochutinami, sedli jsme unaveni do vlaku a nechali se odvážet zpátky domů. Na nádraží už na nás čekali maminky a taťkové, kterým jsme dlouho vyprávěli zážitky ze zimního výletu.

Tak co, že byste to chtěli také zažít? Nebojte se, za měsíc vám přineseme další zprávu o objevování krás naší země. Mějte se hezky.

mladí turisté z V. C a tř. učitelka

• Respirační obtíže u žáka

21.9.2020

Metodicky-postup_ospdl_mz_covid-ve-skolach - doporučený postup pro školy, rodiče a lékaře při podezření na respirační onemocnění dítěte.

• Pravidla nošení roušek od 18. 9. 2020

18.9.2020

Pravidla-noseni-rousek-od-18-9-2020

• Upozornění ŠJ

18.9.2020

Výdej obědů do jídlonosičů pro nemocné žáky je možný pouze první den nemoci od 11,30 do 12,00 hodin. Od 12,00 do 14,00 nebude nikdo cizí vpuštěn do jídelny.

Odhlášení obědů je možné online - zde, nebo telefonicky na čísle 415 741 012 od 6,30 do 7,00 hodin.

• Pravidla nošení roušek

9.9.2020

Pravidla-noseni-rousek-od-10-9-2020

• Povinné roušky

9.9.2020

Od zítra 10. 9. 2020 platí povinnost nosit roušky ve všech společných prostorech školy.

Nezapomeňte si je přinést.

• Opatření v souvislosti s šířením covid-19

6.9.2020

Pravidla-pohybu-zaku-od-1-9-2020

Pravidla-distancni-vyuky-od-1-9-2020

• Prodej obědů

2.9.2020

Prodej obědů: PO a ST - 7,00 - 11,00 hodin

V době vydávání obědů od 12,00 do 14,00 není dovolen vstup rodičů ani jiných osob do jídelny.

Výdej obědů do jídlonosičů je od 11,30 do 11,40 hodin.

• Hygienická pravidla k provozu škol

27.8.2020

Hygienicka-pravidla-od-1-9-2020