Přírodovědná vycházka do lesa

V prosinci se žáci I. B třídy vypravili na přírodovědnou vycházku do blízkého lesa.

Cestou jsme poznávali jehličnaté stromy a učili se určovat, které šišky patří k správným stromům. Viděli jsme, jak se v zimě odlišují listnaté stromy od jehličnanů.

Procházeli jsme Hopíkovou stezkou, takže nás neminuly ani různé úkoly – např. jak

se jmenují zvířata na obrázcích, čím se živí liška či kolik váží veverka. Zahráli jsme

si i zvířátkovské pexeso. Součástí stezky jsou i různé překážkové dráhy, houpačky a jiné sportovní atrakce. Takže kromě mysli jsme protrénovali i tělo. Cesta byla dlouhá a tak jsme si vybalili i svačiny, kterými nás maminky vybavily. A jako správní návštěvníci lesa, jsme si všechny odpadky pěkně sbalili do batůžků a nesli si je domů. Ještě před tím, než jsme opustili les, jsme také vyzdobili krmelec a blízký strom různými pamlsky pro lesní zvířata. Ti si po našem odchodu mohli pochutnávat například na mrkvi, salátových listech či různých semenech. Na stromy jsme zavěsili lojové koule pro malé ptáčky. Cestou domů jsme si povídali o tom, co asi bude čekat pod stromečkem nás.

Krátký výlet se nám moc líbil. Pěkně jsme si zopakovali učivo, které jsme nastudovali z učebnice prvouky.

žáci I. B, třídní učitelka a p. asistentka

• Roušky od 1. 3. 2021

24.2.2021

Rousky-od-1-3-2021

• DDM doučování on-line

1.2.2021

Online-doucovani

• Příprava na přijímačky

1.2.2021

Priprava-na-prijimaci-a-maturitni-zkousky

• Informace k přihláškám

24.1.2021

DŮLEŽITÉ:

Prihlasky-a-zapisovy-listek

Zapisovy-listek-vzor

• Výuka od 11. 1. 2021

8.1.2021

Výuka bude od 11. 1. do 22. 1. 2021 probíhat ve stejném režimu jako v týdnu od 4. 1. 2021.

• Výuka od 4. 1. 2020

28.12.2020

Vyuka-od-4-1-10-1-2021

• Nabídka DDM

9.12.2020

DDM připravilo pro naše žáky možnost doučování a rozvoj čtení zábavnou formou, taneční kroužek:

Cteni-hrou

Doucovani-spolecnou-cestou

Taneční kroužek

• Ředitelské volno

4.12.2020

V pondělí a úterý 21. a 22. 12. 2020 je vyhlášeno ředitelské volno.

Družina bude v provozu od 6,00 do 16,00 hodin, ale školní jídelna bude uzavřena.