Strašidelný Halloween - II. B

Když ráno přišly děti do školy, čekala na ně krásně vyzdobená třída. Víte proč? Protože ten den se slavil Halloween. Děti přišly do školy v maskách. Celý den se nesl v duchu Halloweenu. Nejprve si žáci povídali, co to ten Halloween je. Mluvili o tradicích, symbolech i zvycích. Paní učitelka se zmínila i o svátku Dušičky. Děti si zahrály hru: Já mám, kdo má?, která byla na motivy strašidelného svátku. V češtině i matematice pracovaly s pracovními listy, které měly také motiv Halloweenu. Žáci řadili slova podle abecedy, vařili lektvary nebo počítali dýně. Mezi plněním úkolů si mohli žáci vybarvovat Halloweenské obrázky. Na závěr si každý žák vyrobil svoji strašidelnou záložku, kterou využijí při čtení. Po dokončení úkolů, čekala na děti sladká odměna, kterou však hlídal obří pavouk. Děti se ho nebály a pochutnávaly si na sladké odměně, kterou si zasloužily. Největší úspěch sklidil Halloweenský fotokoutek. Posuďte sami jak to našim školákům sluší.

děti z II. B a p. uč. Mgr. Lucie Bryndová