Halloweenský den - II. C

V úterý 31. 10. 2023 jsme ve 2. C oslavili Halloween. Děti se na tento den velmi těšily a přípravu na něj vzaly zodpovědně. Ve třídě se sešli upíři, upírky, čarodějnice, smrtky, kostlivci, Batman, a dokonce k nám zavítal i Harry Potter. Povídali jsme si, odkud tento svátek pochází, jaké zvyky jsou pro něj typické a o Halloweenských symbolech. V českém jazyce jsme určovali druhy vět týkajících se Halloweenu, řadili slova podle abecedy. V matematice jsme počítali Halloweenské řetězové příklady a řešili slovní úlohy s duchy a netopýry. Děti si vybarvili dýňové rozkládací omalovánky a záložku, kterou využijí při čtení. Všechny moc bavila hra Já mám kdo má s Halloweenskými motivy. Připomněli jsme si také datum 2. 11., tedy Dušičky, kdy vzpomínáme na zesnulé. Na závěr se žáci mohli vyfotit ve fotokoutku. Všem se nám Halloweenské dopoledne moc líbilo a strašidelně jsme si ho užili – o tom se můžete přesvědčit na fotografiích.

Mgr. Jana Beránková, třídní učitelka