Šachový turnaj - III. A

Od začátku října probíhá na 1. stupni šachový kroužek, kde se několik žáků 3. A učí základy šachové hry. I přesto, že jsme čerství začátečníci, rozhodli jsme se naše nové dovednosti vyzkoušet v okresním přeboru škol v šachu. Dne 16. 11. jsme se vydali do Postoloprt, kde se šachový turnaj konal. Kvůli nemoci se dva žáci nemohli zúčastnit, a tak je zastoupili připravení náhradníci. Celkem se uskutečnilo 7 her, při nichž proti sobě soupeřili žáci z různých kategorií, naši žáci museti tak čelit žákům 2. stupně i střední školy. Nakonec náš čtyřčlenný tým získal dohromady 5 bodů, a tím si zajistil 1. místo za kategorii 1. stupeň ZŠ a také postup do krajského kola, které se bude konat v únoru 2024. Za jednotlivce se umístila na 3. místě v kategorii 1. st. ZŠ Pham Nguyen Hoang An. Zpátky domů přivážíme krásný pohár, medaile, diplomy a něco na zub. Také nás vítězství namotivovalo pro další hraní a zdokonalování se v královské hře.

Třídní učitelka 3. A a šachový tým