Akce s turisťákem - IV. B

V pátek bylo ještě pěkné teplé počasí a to nás vylákalo ven do přírody. Vyšli jsme si za řeku, kde jsme využili místní ohniště k opékání buřtíků. Ty se moc povedly a jak voněly! No a nesměl chybět ani dezert. Takže se ještě opékaly marshmallow. Pak přišly na řadu hry, scénky a i tance. Hráli jsme pohádky, zpívali i tančili za doprovodu hudby z mobilu. Moc jsme si to užili. Postupující chlad nás ale donutil opustit naše stanoviště a my se přesunuli na hřiště u jezu. Tam jsme vyzkoušeli naše fyzické schopnosti. Cvičili jsme, posilovali, šplhali, honili se. Čas nás ale tlačil a my se museli vypravit na cestu do školy. I tak jsme už dorazili za tmy. Tady jsme si vzali připravené batůžky s věcmi na plavání a vyrazili do bazénu. Bylo to hodně příjemné. Teploučko, parádní voda a nekonečné řádění s kamarády. Skákali jsme do vody, potápěli se, závodili, připravovali si plavidla nebo jen tak plavali v bazénu. Celodenní aktivita, teplo a postupující čas způsobily, že na nás postupně padala únava. Uklidili jsme věci a šli si dát ještě teplou sprchu. Pak už následovala jenom osuška, fénování a návrat k rodičům. Ti na nás už nedočkavě čekali. Jen co jsme se s nimi setkali, vyprávěli jsme jim, co všechno jsme zažili, co jsme dělali a jaké to bylo. Ještě že je zítra sobota, protože po tak dlouhém dnu budeme muset pěkně odpočívat. Ale stálo to za to!

žáci IV. B a třídní učitelka