Plavání s turisťákem - IV. B

Plavání je skvělá aktivita, při které se dá zažít spousta zábavy a současně se toho můžeme i hodně naučit. Využili jsme jedno odpoledne a sešli se v plavecké učebně. Po nezbytném osprchování a převléknutí do plavek jsme vstoupili do prostor plavecké učebny. Vybavili jsme se rozličnými pomůckami, kterými škola disponuje a naskákali do vody. Vymýšleli jsme různé soutěže, závody i honičky. Plavali jsme v hloubce i na mělčině, s ploutvemi i bez nich. Proplouvali jsme kruhy, závodili na „lodích“, lovili předměty ze dna a dokonce hráli i vodní pólo. Při všech těchto aktivitách jsme současně zdokonalovali svoje plavecké dovednosti. Dvě hodiny utekly jako nic a my museli z vody ven. Vymáčení, scvrklí, ale spokojení. S pocitem perfektně využitého odpoledne jsme se rozešli domů. Tam na nás padla únava. Usínali jsme a zdálo se nám, jak v té teplé vodě pomalu proplouváme do hlubokých vod spánku.

žáci IV. B a třídní učitelka