Světlo Kadaň - IV. B

Už pár let naše škola spolupracuje se společností Světlo Kadaň, které je zaměřeno na preventivní programy pro žáky. V letošním školním roce se do tohoto programu zapojila i naše třída. Po celou dobu nás vedli jejich dva pracovníci. Děti je hned přijaly za své a velmi rychle se zapojily do všech aktivit, které jim přivezli a nabídli. Nejdříve jsme dali zahřívací kolo se hrou „Místa si vymění…“. Atmosféra se ještě více uvolnila a tak už nic nebránilo tomu, přejít k dalšímu kroku. Začali jsme tvořit pravidla třídy. Rozdělili jsme se do skupinek a každá vymýšlela pravidla, která by chtěla, aby se v naší třídě dodržovala. A protože už svoje pravidla máme, probírali jsme je, když jsme si je psali a pak ještě o třídnickou hodinu, bylo poměrně složité, vytvořit nová. Nakonec se zadařilo. Po přestávce jsme se vrhli na další úkol. Tím byla tvorba vizitek. Ty jsme ale mohli pouze kreslit, nesměla se tam vyskytovat písmena ani číslice. A zase – podobný úkol jsme už řešili o třídnickou hodinu, když jsme si vytvářeli vlastní erby. Takže i tento úkol jsme zvládli úplně všichni. Když se vizitky prezentovaly, neměli jsme problém uhádnout, o kterého našeho spolužáka či spolužačku se jedná. Dvě hodiny utekly jako voda. Aktivity nám zase o něco víc pomohly utužit kolektiv a ještě blíže se poznat. S vizitkami budeme ještě pracovat o třídnickou hodinu a věříme, že si to opět užijeme. Už teď se těšíme na další spolupráci.

žáci IV. B a třídní učitelka