Akce v knihovně - V. B

V rámci výuky ČJ/LV se naše třída vydala do knihovny, která se nachází v budově naší školy. Zde jsme měli domluvenou akci pod názvem: „Seznámení s knihovnou, vyhledávání knih.“ I když jsme byli v knihovně v loňském roce několikrát, je stále toto téma pro mnohé žáky obtížné. Vždyť vyhledat správně konkrétní knihu nebo autora není pro všechny jednoduché. Žáci si nejprve zopakovali, jak se dělí naučná literatura a potom už mohlo samotné vyhledávání začít. Podle pokynů se žáci rozdělili do skupin a zabrali se do práce. V třídění knih si letos vedli velmi dobře. Všem skupinám se nakonec povedlo dané úkoly splnit podle správného roztřídění a podle oborů. Paní knihovnice žáky pochválila a samotní žáci došli k závěru, že je nejlepší poznat teorii v praxi. Tato činnost žáky bavila, neboť byla poučná a zábavná.