Prezentace lapbooku - V. B

Od února letošního roku jsme si do výuky vlastivědy zařadili tvorbu 3D knihy takzvaného lapbooku. Zadáním tématu bylo učivo na téma Evropa a ČR. Žáci se s nadšením vrhli do získávání informací v různě sestavených skupinách nebo mohli pracovat i jednotlivě. Každý se rozhodl sám, co mu více vyhovovalo. K tématu všichni přistupovali velmi zodpovědně a snažili se do lapbooku zajistit, co nejvíce informací psaných, tištěných nebo nakreslených. Informace si zároveň ověřovali na internetu, v encyklopediích a v naukových knihách. Práce žáky velmi bavila a byla zařazována podle potřeby i do různých předmětů. V závěru si žáci svoje práce odprezentovali před třídou, čímž seznámili a obohatili své spolužáky o zajímavé údaje. Všichni se jednotně shodli, že vytvořením lapbooku získali informace, které si budou už vždy pamatovat. Za pomoci prezentace zároveň proběhlo procvičování učiva, a to je určitě cílem této 3D knihy, která zůstane ve třídě všem k dispozici. Už nyní se všichni těší, až obdrží další téma a nově získané informace opět využijí v běžném životě.