Knihovna - V. C

Dne 17. října naše třída 5. C navštívila poprvé v tomto školním roce knihovnu, jejíž pobočka se nachází na naší škole. Knihovnu jsme již v předchozích letech pravidelně navštěvovali, a proto ani letos nezahálíme. Tématem pro dnešní návštěvu bylo „Seznámení s knihovnou a řazení knih“. Nejprve jsme si povídali o důležitosti knih, proč knihy čteme, nebo jaké máme druhy knih. Poté jsme si zopakovali, jak se s knížkami zachází a nesměl chybět význam správného dodržování pravidel v knihovně. Vše jsme si vyzkoušeli i v praxi, kdy pro nás paní knihovnice připravila aktivitu, která prověřila naše znalosti a schopnosti při vyhledávání knih. Naučili jsme se, že se knihy v knihovně řadí podle příjmení autora a naučné knihy jsme se naučili vyhledat v třídníku, který nám paní knihovnice připravila. Z knihovny jsme odcházeli spokojení a těšíme se na další setkání.