ParaHrátky - V. C

Dne 16. 2. měla i naše třída to potěšení se zúčastnit tzv. „ParaHrátek“. ParaHrátky jsou projektem, který je určen handicapovaným dětem, díky tomuto si mohou žáci rozšířit povědomí o parasportu a přivedou více žáků s postižením ke sportu. A my jsme si vše mohli vyzkoušet. Zjistili jsme, jaké je hrát míčové hry na vozíku nebo házet koulí. Někteří z nás zkusili i box. Dále jsme si zkusili, jaké to je mít zavázané oči a orientovat se pouze podle sluchu a nebyla to žádná hračka. Dále jsme zjistili, jak funguje handbike, sice jen na trenažéru, ale i tak to pro nás bylo velmi fyzicky náročné a rychle nás bolely ruce. Byla to pro nás cenná zkušenost a jsme rádi, že jsme si vše mohli vyzkoušet a poznat takto širokou škálu možností sportů.