Preventivní program - V. C

V pondělí 11. 3. k nám do třídy zavítali dva nadšení zaměstnanci z programu Světlo Kadaň. Přišli nám ukázat, jak se vzájemně respektovat a spolupracovat. Zahráli jsme si na úvod poznávací hru, kdy si místa vyměnili ti, kteří mají rádi stejnou věc. Žáci se tak navzájem lépe poznali a zjistili o sobě věci, které nevěděli. Nalezli tak mezi sebou něco společného. Další aktivita byla zaměřena na komunikaci, sdílení názorů nebo jejich obhajování. Sepsali jsme si třídní dohodu, kterou jsme všichni ochotni respektovat, abychom se cítili ve třídě co nejlépe. V další části programu si žáci vytvářeli své vlastní vizitky, které nesměly obsahovat žádná slova, pouze obrázky, které je nějak charakterizují. Poté se podle těchto vizitek měli navzájem poznávat. Většina však poznala svého spolužáka spíše podle stylu kresby. Na závěr se žáci zhodnotili a sdělili si své postřehy a pocity. Program se nám moc líbil a těšíme se na další.