Den otevřených dveří na SOS v Podbořanech

Dne 24. 11. 2023 se vydalo našich 48 žáků z devátých tříd na Den otevřených dveří Střední odborné školy v Podbořanech. Během tří hodin jsme viděli: hlavní budovu, kde sídlí vedení, areál dílen odborného výcviku, domov mládeže, sportovní areál, školní kantýnu, cukrárnu a venkovní prostory školy. Ohromilo nás, jak je areál velký. Kuchaři nám udělali langoše a sladké palačinky, v odborné učebně elektrotechniky jsme obdivovali roboty, v dílnách jsme mohli vyzkoušet práci kovářů, v autodílně si prohlédnout nové typy aut, na kterých se žáci učí opravovat, malíři nám ukázali moderní metody malování místností, prohlédli jsme si saunu, hřiště na squash, posilovny, a nakonec po prohlídce různých zemědělských strojů se někteří dokonce svezli v traktoru. Komu nestačila svačina, koupil si párek rohlíku v kantýně, nebo dortík ve školní cukrárně. Myslím, že se všem líbilo a někteří určitě zváží, zda si na tuto školu podají přihlášku.

HníR

1 - Hlavní školní budova