Příprava pokrmů

I v letošním školním roce  se v rozvrhu devátých tříd objevilo okénko s názvem Pracovní činnosti – příprava pokrmů.  A jak už sám název předmětu napovídá, budou se po celý rok věnovat vaření a kuchyňským pracím pod vedením paní učitelky Tonkové. Od září stihli připravit jednouché pokrmy podle receptů k různým svačinkám jako pomazánky a saláty. Nejlépe se jim dařilo, když si mohli žáci vybrat svůj oblíbený pokrm a ve skupince vše přichystat, uvařit a samozřejmě sníst. Během měsíce listopadu  jsme napekli perníčky na vánoční jarmark a v prosinci nás čekala ta nejhezčí činnost. Perníčky jsme nazdobili a pěkně zabalili. Cukrovinky už jen čekaly na to že, si je z jarmarku někdo odnese domů a pomohou tak doladit vánoční atmosféru.