Návštěva knihovny a tvoření - ŠD

Během měsíce listopadu jsme s I. oddělením školní družiny měli možnost navštívit knihovnu, která sídlí v budově školy. S dětmi si paní knihovnice povídala a rozebírala různá témata. Děti se mohly porozhlédnout po knihovně, kde se, co nachází a prolistovat si knihy, které je zaujaly. Pár minut před koncem zbyl i čas na hádání hádanek, což se jim velice líbilo.

V rámci podzimního období pokračovalo i tvoření na toto téma. Například malování stromu, kde listí bylo vytvářeno pomocí barevného papíru různých barev, který si děti natočily na tužku a poté nalepily na větve stromu. Jako další se využily i spadané listy stromů, lepily se vílám vlasy nebo ježkům bodliny.

V neposlední řadě začala příprava a výroba výrobků na vánoční jarmark - vánoční stromečky, andílci, vločky či šišky. Jednotlivé výrobky dětí, pak budou v prodeji na vánočním jarmarku pro rodiče, ale i veřejnost.

Vychovatelka Bc. Jana Šipošová