Ozdravný pobyt Jizerské hory - „Hotel Kořínek“ 29. 4. - 6. 5. 2017

V sobotu 29. dubna vyjela poprvé třída III.C v počtu 18 žáků na ozdravný pobyt do Jizerských hor. K nim se ještě přidali žáci z I.A a  III.B. V celkovém počtu 23 žáků absolvovali celý ozdravný pobyt bez úrazů a nemocí. Po celou dobu měli žáci zajištěný  pestrý sportovní, přírodovědný a matematický program, kde  získávali diplomy a medaile a tak neměli čas na slzy nebo stesk po domově. Po stránce poznávání přírody a památek se žáci podívali: na rozhlednu Štěpánku, na Maják Járy Cimrmana a k Mumlavským vodopádům. Navštívili město Liberec, kde strávili dopoledne v IQPARKU a závěr celodenního výletu byl ukončen výjezdem lanovkou na Ještěd. Následující den se žáci vydali na prohlídku farmy, kde navštívili dílničky na výrobu korálků a různé bižuterie. Farmu si prohlédli a projeli se výletním vláčkem po okolí Pěnčína. Zajímavé bylo i  muzeum zaměřené na zemědělskou techniku, kde žáci hádali, co se k čemu dříve používalo. V sobotu 6. května po dobrém obědě odcestovali zpět domů, kde se radostně přivítali se svými rodiči.

Mgr.Smékalová Romana