Měsíc knihy, 22.3.2018

Ve čtvrtek 22. 3. 2018 se v  rámci výuky ČJ-LV žáci setkali se spisovatelkou Terezou Meravou, která jim v autorském čtení představila své tři publikace: „Nevyplašte hadipouše, Jak se straší Stráchnivec a novinku Přízrak Klementina.“ Nejvíce pozornosti bylo věnováno knize „Nevyplašte hadipouše,“ kde sama autorka žákům IV.A, B a C vysvětlila, jak se mohou stát spisovatelem. Kdo je nakladatel, ilustrátor a kdo všechno se na konečném výtisku musí podílet. Autorka žákům přiblížila ilustrace od Lukáše Fibicha a povyprávěla, jak začala spolupracovat s nakladatelstvím , u kterého vydává své knižní produkty. Největší novinkou na trhu je její dětská kniha „Přízrak Klementina,“ kde hlavním hrdinou může být v unikátním konceptu i sám čtenář.

Za společné setkání s autorkou děkujeme zaměstnankyním knihovny, které vše zorganizovaly.

Mgr.Romana Smékalová – tř.uč. IV.C