Dravci

V pátek dne 17. května se celý 1. stupeň naší školy přemístil na hřiště SZeŠ, kde se všem zúčastněným žákům naskytl nepopsatelný a hlavně nádherný pohled na sokoly, sýčky, puštíky, luňáky, orly, poštolky a další vystavené dravce. Po přivítání byli žáci seznámeni s náplní organizace ZAYFERUS, která zajišťuje  v rámci výukového programu spojeno s ENV ochranu dravých ptáků. Zároveň  byly  připraveny i ukázky krásy letu dravých ptáků. Do letových ukázek byly vloženy i soutěže, kde si žáci ověřili, jak pečlivě sledovali výklad profesionálního sokolníka Jiřího Hrotka, který společně se svými kolegy tuto organizaci založil. Žáky i pedagogický doprovod za správné odpovědi ocenil  fotografiemi dravců v úchvatném a jedinečném kalendáři. Mladší žáci si raději vybrali pexeso nebo leporelo dravých ptáků. Z této akce jsme všichni odcházeli nadšení a zároveň se těšíme, až se zase opět někdy setkáme.