Netopýři, 7.2.2019

Jsou to zvířátka, která mnohým lidem nahánějí hrůzu a neoprávněné obavy. Měli bychom si jich však vážit a chránit je. Jejich hlavní potravou je hmyz, který nás velmi často obtěžuje a likviduje úrodu na zahradě. Tito savci však postupně mizí z našeho života a to mnohdy nevhodnými zásahy člověka při přestavbách domů nebo při výstavbě nových. Půdy, podkroví, převisy střech a další možná zákoutí jsou vhodnými místy pro přezimování malých plyšových savců. Věděli jste, že vědci objevili a popsali na 1 250 druhů těchto malých zvířátek?  Každý z nich je jinak velký, obývá jiné území, má specifické požadavky na život. Tohle a mnoho dalšího se dověděli žáci IV. C, když navštívili výstavu s názvem Netopýři tajemní a zranitelní. Kdo by chtěl vidět skutečného a ochočeného netopýra, musí přijít do hlavní budovy muzea 21. února od 17:00 hodin. Třeba se tam sejdeme.

žáci IV. C + třídní učitelka Mgr.Eva Vávrová