Planetárium a hvězdárna Teplice

Vesmír je zajímavý pro děti nejen ve výuce Člověk a jeho svět. Avšak  obohacený o návštěvu planetária a hvězdárny získává přímo na atraktivitě.

V úterý 23.10. 2018 se všechny třídy pátých ročníků vydaly na přednášku do teplického planetária a nově vybudované hvězdárny.

Již ve škole si žáci osvojili základní vesmírnou terminologii, ale spojenou s obrazným průzkumem vesmíru pro ně slova jako hvězdy, sluneční soustava, planety, komety, galaxie, mezigalaktický prostor či vesmírný odpad nabyla konkrétních představ a podob.

A že je vesmír tmavý? Kdepak. Při zkoumání galaxií a hvězd jsme viděli nádherná barevná seskupení od červené, modré, po bledě tyrkysovou, smetanovou a růžovou. Zážitek nejen pro oči, ale i duši.