Povídání s Dudkem

Dnes 13. 6. 2019 naší školu navštívil  a rozesmál známý dětský ilustrátor Adolf Dudek. Společně s ním jsme se vypravili na cestu kolem světa, která měla žáky pobavit, ale i poučit. Beseda s panem Dudkem nebyla žádná nuda. Žáci se celou hodinu smáli, byli zapojováni do aktivit a zahrály si i přítomné paní učitelky. Do čtyř představovaných zemí jsme se dostali pomocí letadla a vše potřebné jsme si mohli s pomocí nakreslit. Navštívili jsme Grónsko, kde jsme se bavili o znečišťování vody, Ameriku, kde byl ukázán fakt, že je ve světě mnoho hamburgrů a coca coly. V Africe jsme poznali mnohá zvířata a v Číně jsme se naučili pozdrav. Během cestování jsme si říkali několik básniček z knížky Cestovatelské pohádky. Závěrem bylo poukázáno na to, že jsme sice každý jiný, ale máme některé společné věci. Panu Dudkovi moc děkujeme a těšíme se na další shledání.

Bryndová A. a L.