Betlémy v muzeu, I. B

V pátek dne 13. prosince se vydali žáci I. B na výstavu do žateckého muzea, kde obdivovali soukromou sbírku pana Víta Svorníka z Holedečku. K vidění bylo mnoho betlémů, které byly vyrobeny z různých materiálů. Nejvíce se žákům líbily betlémy vyrobené z keramiky, dřeva, skla, slámy, vosku i z papíru. Papírové betlémy pocházely z minulých dob a žáci objevili také betlém od Mikoláše Alše a Josefa Weniga. Nejvíce ohlasů si ovšem zasloužil betlém, který vyrobila veřejnost v roce 2018 s malovaným pozadím žateckého náměstí, u kterého jsme se všichni s radostí vyfotili. Po příchodu do školy nás čekalo pracovní vyučování. Pokusili jsme se vymodelovat vlastní betlém. Akce se nám moc líbila a hlavně jsme si zopakovali význam tradic a prožili úžasnou vánoční atmosféru.