Planetárium Praha

V rámci výuky zeměpisu navštívili žáci 6. tříd v úterý 8.10.2019 největší planetárium ČR v Praze. Shlédnutím pořadu „Pohyby Země“ si zopakovali své znalosti a dozvěděli se mnoho dalších informací nejen o planetě Zemi, ale i o ostatních tělesech sluneční soustavy. Největším zážitkem bylo promítnutí noční oblohy severní i jižní polokoule v různých ročních obdobích s ukázkami jednotlivých souhvězdí. Projekce noční oblohy byla doplněna živým komentářem a moderátorka zjišťovala pozornost žáků i jejich znalosti. V závěru jsme si vyzkoušeli různé modely umístěné ve vstupní hale – např. tellurium, gravitaci na jednotlivých planetách, …. Také jsme si mohli zjistit svoji hmotnost na Zemi i na Měsíci. Exkurze se všem líbila a přispěla k upevnění zeměpisných znalostí žáků.

D. Barochová