DEN ZEMĚ – II. B

Den Země je tradičním mezinárodním dnem, který se slaví už téměř padesát let. Proto jsme si tento významný den 22. 4. 2021 připomněli a náležitě užili také MY, žáci II.B. Měli jsme štěstí, že nám z rotační výuky vyšla zrovna výuka prezenční. V této nelehké době, kdy nemůžeme navštěvovat různé akce, besedy a setkávat se hromadně i s jinými lidmi, jsme se rozhodli, že si vše potřebné zajistíme ve své třídě a k tomuto důležitému tématu si uskutečníme i vlastní projekt. Žák naší třídy, který je vášnivým včelařem, nám nabídl přednášku o včeličkách i s názornými ukázkami. V rámci předmětu ČS nám poutavě pověděl vše o včelkách a o tom, jak se o ně společně s rodiči starají. V podobě ukázek se s námi podělil o praktickou část, která spočívala v každodenní starosti o tento důležitý blanokřídlý hmyz. Beseda se nesla v duchu, co vše obnáší péče o včelky a jaké je možné získat produkty. Na druhou stranu jsme si řekli i o nebezpečí, kdy jedinec je na bodnutí hmyzem alergický a jaká je důležitá první pomoc. Následně jsme si v hodině literární výchovy pustili naučné video o včelkách a jejich pohybu v krajině. Co si žáci zapamatovali, se snažili výtvarně ztvárnit do svého sešitu. Projekt jsme rozložili do dvou dnů a všichni jsme vždy s nadšením z nádherného zážitku odcházeli spokojeni domů.