Slavnostní předání knih II. B 15. 6. 2021

Městská knihovna Žatec uspořádala v loňském roce pro naše prvňáčky čtenářskou akci: ,,Pasování na čtenáře“. Z důvodu špatné epidemiologické situace se nemohlo uskutečnit slavnostní předání knih, proto k tomuto ceremoniálu došlo v pondělí 15. 6. v naší škole. Žáci plnili postupně tři společné kvízy. Prvním kvízem bylo vymyslet, co nejvíce slov na vylosované písmeno. Druhý kvíz byl maličko obtížnější, domýšlel se společně příběh podle zadaných obrázků a ve třetím kvízu se hádalo, která komiksová bublina má jaký význam. Žáci byli šikovní a všechno perfektně splnili, proto obdrželi svoji očekávanou knihu. Z akce byli všichni nadšeni a po příchodu do třídy si knihu hned začali číst. Ještě dlouho se třídou rozléhal smích, protože kniha Katka a klokan ze šuplíku, je zajímavě a vtipně napsaná.