Pasování prvňáčků na čtenáře

Pasování nových čtenářů, kterého se zúčastnili prvňáčci naší školy, se uskutečnilo ve středu 2. 3. 2022 dopoledne v Městském divadle v Žatci.

Děti se nejprve pobavily při vystoupení známého ilustrátora dětských knížek Adolfa Dudka, jemuž některé pomáhaly při kreslení zvířátek na podiu divadla. Poté složily slavnostní slib, při kterém slíbily, že se budou pěkně chovat ke knížkám a nakonec byl každý prvňáček pasován panem Dudkem pomocí obří pastelky do rytířského Řádu čtenářského.

Na památku obdržely děti upomínkové předměty města Žatce a každá třída dostala svůj Pasovací dekret na čtenáře, aby si jej mohla vystavit s podpisy všech dětí ve třídě.

Děti si kromě dárečků odnesly z divadla úžasný zážitek z tohoto slavnostního dne.