Pasování na čtenáře

Jsme druháci, takže číst už opravdu umíme. Bohužel distanční výuka zapříčiněná pandemií způsobenou covid-19 nám neumožnila, abychom čtenářský slib uskutečnili už na konci první třídy. Ve skromných podmínkách městské knihovny, která sídlí v naší škole, se odehrál tento ceremoniál. Celá třída se vtěsnala do malé místnosti a jala se plnit úkoly, které by nás přiblížily k pasování. Nejdříve jsme poznávali a pojmenovávali obrázky, ale pak jsme na ně museli vymyslet příběh. Nebylo to jednoduché, ale zvládli jsme. Naše dvě spolužačky vybájily opravdu pěkný příběh, který by se klidně mohl sepsat a mohly by si ho číst další děti. Ještě jsme museli vymýšlet různá slova na konkrétní písmenka, ale to umíme, protože to děláme i ve třídě. A pak to přišlo. Paní knihovnice zvážněly a předaly pasovací pergamen naší spolužačce, která dobře čte. Ta předčítala a my po ní opakovali slib malého čtenáře. Zvládli jsme to. A protože jsme opravdu čtenáři, tak každý z nás dostal knížku a parádní záložku. Knížku si společně přečteme ve škole a také jsme si slíbili, že se do knihovny budeme vracet pro další zajímavé knihy. A proč? Protože už jsme opravdu ČTENÁŘI!!!

Žáci II. B a třídní učitelka

• Nové akce 2021 - 22

5.12.2021

Nové akce ve školním roce 2021 - 2022

• Testování ve školách od 6. 12. 2021

3.12.2021

Testování žáků bude i nadále probíhat za stejných podmínek jako v předchozích týdnech.

Testovani-od-6-12-2021

• Tréninky parkour a street workout na naší škole

2.12.2021

Shw-a-parkour

• Advent v Žatci

18.11.2021

Z důvodu nařízeného nouzového stavu jsou akce zrušeny!

• 11.10.2021

Farmarske-trhy-plakat