Projekt: „Den Země“ v III. B

Od pondělí 4. dubna v naší třídě probíhal týdenní projekt pod názvem: „Den Země.“ Projekt byl začleněn přímo do výuky v rámci předmětů, ale probíhal i mimo areál školy. Byl sestaven pestře, zajímavě a každý den na žáky čekalo nějaké překvapení v podobě plnění úkolu k danému tématu. Byli jsme společně na vycházce k místní řece, kde jsme krmili vodní ptactvo. Hráli jsme různé hry. Žáci plnili zadání podle pokynů, a především ve skupinách při třídění odpadu. Vytvářeli si vlastní návrh na plakát k ochraně planety. Připomněli jsme si první jarní květiny a navštívili jsme společně divadlo, kde nám byl promítán dokument pod názvem: „Namibie – Afrika,“ kde se žáci seznámili, jaká zvířátka žijí v této lokalitě, a jaké podmínky k životu zažívají místní obyvatelé Namibie. Projekt byl velmi poučný a žáci ho ohodnotili pomocí hodnotící škály kladně.