MASOPUST VE III.B

Ve čtvrtek 3. března 2022 se ve třídě III. B uskutečnil projektový den. Masopust neboli lidově ostatky, fašank, moravské voračky či obecně karneval je třídenní svátek, jakož i slavnostní období mezi Vánocemi a postní dobou.  V některých regionech je součástí oslav obřadní průvod masek, který obchází s muzikou vesnice. Vždy začíná od domu starosty a postupně prochází celou obcí. Tento akt konají zvlášť skupiny lidí ve specifickém ustrojení za doprovodu muziky a pestrých masek. Tyto obyčeje si v tento den připomněli i žáci naší třídy. Pečlivě si s rodiči připravili kostýmy a masky, aby zažili tradiční obyčej a mohli tyto tradice z vlastních zkušeností předávat dál. Plnili za pomoci projektových listů zadání, které se prolínalo danými předměty. Zjišťovali, doplňovali, vybarvovali a diskutovali nad daným tématem. Nejoblíbenější hodina byla v podobě TV, kdy se tělocvičnou linula líbezná hudba a žáci v maskách a kostýmech se do tónů písně projevovali tanečními kreacemi. V pátek 4. března v hodinách PVČ byl projektový den zakončen, a to výrobou obličejových masek. V závěru můžu jen konstatovat, že se všem žákům projet líbil a spokojenost vyjádřili kladným hodnocením. Určitě si projekt příští rok zopakujeme.